צפייה בסרטים וסדרות טלוויזיה באינטרנט
חיפוש
דף הבית » מאמרים » שעת נעילה בדרייב

שעת נעילה בדרייב

אבינועם שפירא, חייל ביחידת האזנה של חיל המודיעין המוצבת במוצב החרמון, קולט בתשדורות שהיועצים הרוסים עזבו את סוריה, והתקבלה הוראה להרחיק חקלאים מאזור הגבול. הוא מזהיר את סגן יואב מזוז, מפקד מחלקה מגולני האחראי על אבטחת המוצב. יואב מזלזל בהתראתו עד לרגע שבו פגז ראשון נוחת במוצב. הסורים תוקפים את המוצב, וחיילי המוצב מתבצרים בו.

אף על פי שפקדו עליהם להישאר בעמדה, הם חוזרים לשטחי הכינוס. שם, מרקו מתוודה בפני מלאכי כי הוא מסר את המידע שהוביל למעצרו, על מנת להגן על אמו שהסתבכה עם המשטרה ומלאכי סולח.

מוצב החרמון[עריכת קוד מקור עריכה]

הכוח הסורי מפוצץ את דלת הכניסה למוצב ובקרב היריות יש נפגעים. יואב ואבינועם מנסים למצוא דרך למלט את החיילים מהמוצב. בדרכם הם מגלים שאחדים מחיילי המודיעין נפלו בשבי.

  • ג’קי אלוש, מרקו דולזי ומלאכי ברדוגו הם שלושה חברי ילדות ממוצא מרוקאי.
  • חיילי הטנק רצים לסייע לנפגעים ומגלים שרק חייל אחד שרד, יונתן, והוא לוקה בהלם קרב.
  • מלאכי ומרקו מזהים את גופות חבריהם ההרוגים, בהם סמל המחלקה כספי ומפקד הטנק פיקסמן.
  • יכולת לשמוע ברשת הקשר את צעקות המתח והאימה שלנו.
  • לא קרב במסגרות שריון ולא ירי מבוקר, לא תרגולות ולא תצפיות.
  • בדרכו הוא תופס טרמפ במכוניתו של מני בן דרור, סופר ועיתונאי מפורסם, פעיל “מצפן”, אשר יוצא לחפש את בנו יוני, טירון בחטיבת הצנחנים.
  • אחד החיילים בבונקר קופץ על הרימון ונהרג.
  • הסדרה נחתמה בצילומי וידאו עכשוויים של לוחמי המלחמה, כשהם עומדים ללא תנועה מול המצלמה.

מלאכי, ששמע על פרוץ המלחמה, נמלט מהמעצר על מנת להצטרף לחבריו לטנק. בדרכו הוא תופס טרמפ במכוניתו של מני בן דרור, סופר ועיתונאי מפורסם, פעיל “מצפן”, אשר יוצא לחפש את בנו יוני, טירון בחטיבת הצנחנים.

שעת נעילה

יואב מספר לאבינועם שתכנן להציע נישואים לדפנה. אבינועם מבצע פעולות החייאה ביואב והוא חוזר להכרה. יואב מגלה כי רגלו התרסקה, ואבינועם משתמש בחוסם עורקים כדי לעצור את הדימום.

בדרך, הוא מקריא ליוני בקשר את סיפור “השחפית והדג”, הסיפור שהיה אהוב על יוני בילדותו. יואב ואבינועם ממשיכים בבריחה, ומוצאים עצמם בשדה מוקשים. יואב מפלס את דרכם אל השביל הסמוך ומוביל איתו את אבינועם המפוחד.

שעת נעילה (סדרת טלוויזיה)

יחד, הם עולים לגבעה 87, שם אחד משני הטנקים שלהם מושבת. מג”ד הצנחנים מודיע להם שהגבעה נמצאת באזור שבשליטה סורית. כספי מבטיח למג”ד להישאר על הגבעה ולהמשיך להילחם, למורת רוחם של חייליו. בנפח, יוני מתנדב להצטרף לצוות הטנק של מרקו ומלאכי כטען-קשר.

הם היו שם באמת, והם לא מרוצים: “שעת נעילה” הסיפור האמיתי

מלאכי יוצר קשר עם מני ומודיע לו שיוני נמצא בגבעה 87, אך יוני מסרב לשוחח עם אביו. מני מבקש מאלוף-משנה אלמוגי שישלח כוח לחילוץ החיילים, אך נענה בסירוב.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן