צפייה בסרטים וסדרות טלוויזיה באינטרנט
Search
דף הבית » מאמרים » קוסם סולטאן תקצירי פרקים

קוסם סולטאן תקצירי פרקים

אהמט מורה לשחרר את ספיה ממגדל הנעורים, עקב עזרתה להציל את קסם מהשודדים. מאוחר יותר מתפטרת ביתה של ספיה מתפקידה, בגלל האינטריגות של קסם. מאוחר יותר, הבשורה הראשונה נודעת על ידי בלבול כי אחיה האבוד הממושך מתגלה כאיסקנדר והוא הנסיך האבוד של השושלת העות’מאנית.

היא עומדת מול המורדים ונורה, אף על פי שהכדור נוחת על התעיז שלה. בהמשך, אנסטסיה מבקרת במכשף, שנותנת לה תרופה לאבעבועות של אהמט.

כבודו טורקיה

אהמט יוצא למערכה הצבאית שלו נגד פרס צפאוויד, בעוד שספיה מצווה על רצח אהמט; כשהיא קונה נאמנויות של הפאשאים ושל אנשי המטות. קסם נמלטת מההוצאה להורג בעזרת זולפיקאר ובבלול אגא. אהמט מגיע בתזמון מושלם לאחר ששרד את ניסיון הרצח בזכות דרביש.

ספיה מבקשת מכאסם לשכנע את אהמט לתת לה להישאר בארמון, אך קסם מסרבת באומרו שהיא הייתה צריכה לעמוד לצידו של אהמט כשהוא היה זקוק לה. חלק זה מסמל את תחילת האיבה והמתיחות בין קסם וספיה. בטקס המינוי אהמט חוטף התקף חרדה, אבל מתחזק ויוצא אל משמר הכבוד המחכה לו, וכבר באותם רגעים הוא מבהיר כי אינו מתעתד להפוך לבובה בידי סבתו הנוקשה. הוא אוהב את אחיו הצעיר עד מאוד וסולד משפך הדם האכזרי והמיותר, ומודיע כי לא יקיים את המנהג הנקוט באימפריה, שסולטן חדש, לאחר מינויו, הורג את שאר אחיו כדי שלא יהוו בהמשך איום על שלטונו.

אחיות

קסם משתמשת במצבה הנפשי החלש של מוסטפא כדי להצדיק את מעשיה. ספיה סולטן סבתו של הסולטאן מהמט השלישי, נותנת לו יום אחד דיוקן של ילדה צעירה בשם אנסטסיה (המכונה גם נסיה) שגרה באי טינוס (יוון המודרנית) עם משפחתה, אוחזת כבש בזרועותיה. כשהוא מתחבב על הציור, היא באופן אישי מצווה להביא את הילדה לארמון טופקאפי. לאחר שקסם נלכדה והובא לארמון, סנט חתון, מתחיל להרצות את אנסטסיה על נימוסי הארמון ובאדיבות.

  • “קוסם סולטן” יוצאת לדרכה מספר שנים אחרי מותו של בנה הסולטן, ועם מינוי נכדה של קוסם, אהמט האן הצעיר, לסולטן האימפריה העות’מאנית.
  • ספייה וביתה מסתירים שניהם את האמת הזו במשך אחת עשרה שנים, שבמהלכם קסם מגבשת את כוחה ויולדת שבעה ילדים נוספים.
  • 24 שנה לאחר מות הסולטן סוליימאן נולד שהזאדה אהמט.
  • כשאנסטסיה נלקחת מאוחר יותר לסולטאן, היא לומדת אז על זהותו האמיתית והסיבה להגעתה לארמון.

אף כי אנסטסיה נשבעה שהיא תחזור למולדתה בכל מחיר. תוך כדי שיטוט בארמון היא מגלה מעבר מסתורי המוביל לגן סודי, שם היא פוגשת לראשונה את אהמט. עם זאת, אהמט מציג את עצמו בשם אחר ובקרוב אנסטסיה מתחילה להרגיש רגשות כלפיו.

קוסם סולטן

בפקיסטן, הסדרה נקראת “Mera Sultan” (משמעותה “הקיסר שלי”) ומשודרת בערוץ Geo Kahani. הערוץ טוען כי זאת הסדרה הפופולרית ביותר של הערוץ וממשיך לקבל רייטינג גבוה. אף על פי שאנשים רבים לא אהבו את השחקנית החדשה שמחליפה את מריים אוזרלי בתפקיד הורם סולטאן, הסדרה עדיין מצליחה בפקיסטן.

הסולטן: פרק 284

עם זאת, ספיה אינה מקיימת את הבטחתה והורגת את אנזו. בהמשך לומדת קסם את הסוד של ספייה מסנט ומגישה באופן אישי אזהרה לספיה. ראשה, ששמה שונה למחפירוס, מוליד בן בשם אוסמן. ה מושיט לקסם את הכתר של הורם סולטן, מראה את אהבתו וכבודו כלפיה.

סקירת הסדרה[עריכת קוד מקור עריכה]

“קוסם סולטן” יוצאת לדרכה מספר שנים אחרי מותו של בנה הסולטן, ועם מינוי נכדה של קוסם, אהמט האן הצעיר, לסולטן האימפריה העות’מאנית. עם זאת, בלבול אגא מגלה שהמחלה של אהמט אינה רעל, אלא אבעבועות. התקווה מופיעה אל מול רשא הפילגש של אהמט, שנמצאת בהריון, אולם לפי חלימה סולטן הותקפה הנערה על ידי שודדים כשהיא נשלחת למקום מבטחים. ספיה, חוששת מסוף שושלת העות’מאנית בת שלוש המאות, מעודד את שאר בני המשפחה לעזוב את הארמון איתה.

הסולטן: פרק 296

ספייה וביתה מסתירים שניהם את האמת הזו במשך אחת עשרה שנים, שבמהלכם קסם מגבשת את כוחה ויולדת שבעה ילדים נוספים. זולפיקאר וחומשא מתחתנים, ואיסקנדר נכנס לתפקיד חסודבאש (החדר של הסולטאן).

לצד דמויות אלה מופיעה שפחה מרדנית בשם אלכסנדרה (מאוחר יותר הורם סולטן), המיועדת תחילה לשרת את הסולטאן ועם הזמן הופכת לאשתו החוקית. היא אמם של רוב ילדיו, כולל יורשו סלים השני ושהזאדה באיזיט האכזר. היא שולטת באימפריה באמצעות שפיכות דמים ותככים, ושמה נודע באימפריה כולה. בגיל 26, עם תחילת שלטונו, הסולטאן סולימאן הראשון מנסה לבנות אימפריה גדולה ויקרה יותר מזו של אלכסנדר הגדול ולהפוך את העות’מאנים לבלתי מנוצחים.

מבוהלת, קסם מחליטה לרתק את אוסמן, ובמקביל היא משיבה את ספייה על ידי שיתוף פעולה עם זולפיקאר כדי לכאורה להרוג את איסקנדר. אירוע זה גורם לספיה להתאבד; גוססת, היא מודה בתבוסתה בפני קסם ונותנת את טבעת הברקת שהיה שייך להורם סולטאן מתנה לקסם.

הסולטן: פרק 300

בתקופת שלטונו של סולימאן מתמנה איברהים לווזיר המדינה, המבסס את שלטונו של סולימאן ומכין את צבאות האימפריה למאבק לביסוס השלטון העות’מאני ולהתחזקותו אל מול אירופה הנוצרית. בימים ההם, כשהתפרצו הכבלים לחיינו, שידר הערוץ הזכור לטוב “אגו” תוכניות שבהן נערות נאות חלקו עם הצופים, אגב הסמקה ועפעוף עיניים ביישני, את מיקום הנקודות רבות הגירוי בגופן.

תככים וצרות: הסדרה “קוסם סולטן” מומלצת לחובבי הז’אנר

אהמט, בן גם בן, בייזיד, מפילגש שלישית, גולבהאר. לרגל עיד אל פיטר, אהמט מחליט לשחרר את מוסטפא, שלא ידוע לכולם הפך לא יציב נפשית עם הזמן.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן