צפייה בסרטים וסדרות טלוויזיה באינטרנט
חיפוש
דף הבית » מאמרים » עאדל פאודה

עאדל פאודה

דורון מתחזה למאמן אגרוּף של צעיר נחוש, כחלק ממבצע חשאי ממושך של הצוות שמבקש לעלות על עקבותיו של מבוקש מהחמאס.

לאורך התקדמות העונה, לכל אחד מחברי הצוות הוותיקים, דורון (ליאור רז), סטיב (דורון בן דוד), שגיא (עידן עמדי) ואלי (יעקב זדה־דניאל), היה מן רמז שאומר שמתישהו הם לא הולכים לחזור מאחת המשימות. שגיא ונורית בדיוק התחתנו, אלי הבטיח שהוא עוזב את היחידה, וגם דורון וסטיב הראו סימני יציאה. הכנו את עצמנו לזה, נפרדנו קצת בלב, ידענו שאין ברירה.

פאודה

אז כך היה, ובמבצע מיוחד התחזו חברי הצוות לפעילי חמאס, לקחו את הגופה מידי המשפחה, וחיכו למפגש עם עאדל בידיעה שלא יפספס את ההזדמנות להתעמת עם חברי הארגון המתחרה בחיזבאללה. קפטן איוב, בניסיון להוציא אותו מהמצב שנמצא בו, מבקש מדורון להצטרף בתור מאבטח למשימה פשוטה לכאורה בבריסל. שם דורון מתלווה לאיוב בפגישה עם עומאר טוואלבה (אמיר בוטרוס), מקור לבנוני חשוב במיוחד לאיוב.

הפגישה בבריסל מסתבכת ודורון נקלע לסיטואציה מורכבת, הכוללת חוליית טרור מתוחכמת שחוטפת את קפטן איוב ומענה אותו. דורון ושאר היחידה יוצאים לבלגיה כדי להחזיר את הקפטן. עם זאת, אני יכולה להגיד בביטחון שנשימתי נעתקה אינספור פעמים לאורך העונה בכלל ובפרק האחרון בפרט, ומצאתי את עצמי עושה את כל מה שסדרה טובה מייחלת לצופיה – יושבת מול מסך שחור בדיוק באותה פוזיציה, עם מבט המום.

הצוות הישראלי[עריכת קוד מקור עריכה]

ברור מאליו שקשה לנתק את הסכסוך ואת כל הסיפור הקשוח מחוויית הצפייה שלנו כישראלים וכיוצאי צבא. אם נשים את זה רגע בצד, יש איזה משהו קוסמי כזה שכל כך משפיע עליי, עלינו, שעבד כמו כישוף גם בעונה הרביעית שהסתיימה אתמול.

  • העונה הרביעית הצליחה לעשות זאת שוב, והשאירה לנו טעם של עוד כמו של כוס קפואה של קולה זירו בשרב של אוגוסט.
  • הכנו את עצמנו לזה, נפרדנו קצת בלב, ידענו שאין ברירה.
  • בדיוק כמו שאתם חושבים – זה סוף פתוח וקשה לעיכול שלא ישתחרר מאיתנו בכזאת קלות.
  • אם נשים את זה רגע בצד, יש איזה משהו קוסמי כזה שכל כך משפיע עליי, עלינו, שעבד כמו כישוף גם בעונה הרביעית שהסתיימה אתמול.

לפלסטיני החבר בארגון המדינה האיסלאמית יש חשבון פתוח עם דורון, ונחישותו לסגור את החשבון מאלצת את דורון לשוב לפעילות ביחידה. סוכן ישראלי בכיר לשעבר חוזר לפעולה כדי ללכוד מחבל פלסטיני שחשב שחיסל.

כאן גרים בכיף לוסי וקפטן איוב: “פאודה” חזרה – ובגדול

בפרק הלפני האחרון, גופתו של עומאר טוואלבה עדיין הוחזקה בישראל אחרי שאיוב (איציק כהן) החליט לסגור חשבון עם האדם שחטף אותו והרס לו את החיים, לפחות כפי שזה נראה כרגע. איוב, שעדיין מנסה לאסוף את השברים אחרי השבי, ממליץ לדנה לתת את הגופה חזרה לבני משפחתו של עומאר כדי שהם יוכלו לקבור אותו בג’נין, ובעיקר כדי להוציא את בן דודו עאדל (לואי נופי) מהמחבוא שלו.

עונה 3[עריכת קוד מקור עריכה]

בניגוד מוחלט לציפיות, מופרכות ככל שהן היו, מה שקרה מרגע המפגש בלוויה ואילך השאיר אותי לא מוכנה לבאות בשום צורה. בהמשך לשאלה ששאלתי ממש בתחילת דבריי, קשה מאוד לדעת איך ממשיכים מכאן. ‘פאודה’ יודעת לשמור על מתח גבוה ולהכפיל במאה בדיוק במינונים הנכונים, להיכנס ללב לבו של הצופה ולדאוג שלא יהיה רגע אחד בו יסתכל הצידה מהמרקע.

עונה 1[עריכת קוד מקור עריכה]

המארב הזה שהחל מאותו רגע ועד סוף הפרק הוכתר בלי היסוס כאחד הקשים ביותר בתולדות התוכנית, גם לאלו שנצמדו למסך מהפרק הראשון בעונה הראשונה. היה שם כל כך הרבה חוסר אונים, שהסתכם בכך שמעשרות הלוחמים נשארה הרביעייה פלוס רוסו (ענבר לביא), כשכל אחד מהם ירוי במקום אחר בגופו.

העונה של “פאודה” הסתיימה בשיא אפי. לא יכול להיות שזה סוף הסיפור

ברגע האחרון, בלב המסע עם האלונקה של עומאר, דורון רעול הפנים מחליט להגיד למאיה (לוסי איוב), אחותו של עומאר שהסתבכה בעיקר בגללו, שתברח מהזירה עם אמה. בתגובה למחווה היא “שורפת” את כל החבורה, ומכריזה שהם יהודים ושהכל הצגה אחת גדולה. השב”כ יוצא למרדף כדי להרוג את חאמד ולסכל את הפיגוע. אני מוצאת את עצמי מחוברת לעלילה בכל נימי נפשי כל פעם מחדש, יושבת על קצה הספה ומוכנה להסתער, מביך להודות שלפעמים אפילו מדברת אל הטלוויזיה בדיוק כמו אבות אבותיי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור עריכה]

מי שמכיר אותי מקרוב יודע שאני גאה להיות ישראלית מהרבה מאוד סיבות, ואחת מהן היא טלוויזיה אינטליגנטית, לא מתפשרת, שנוגעת באזור הכי כואב שלנו ברגישות אבל גם בהמון דוגריות, ועושה לנו כבוד. העונה הרביעית הצליחה לעשות זאת שוב, והשאירה לנו טעם של עוד כמו של כוס קפואה של קולה זירו בשרב של אוגוסט. לאחר שבסוף הפרק האחרון של העונה הראשונה הורג וואליד את אבו אחמד, הוא הופך להיות “ראש הזרוע הצבאית של חמאס בגדה”. אך הדמות המרכזית בעונה הוא נידאל עוודאללה (המכונה גם “אבו סיף אל-מקדסי”), בנו של השייח’ שנהרג בעונה הראשונה, ופעיל בארגון המדינה האסלאמית שחזר מסוריה ורוצה לנקום בדורון על שהרג את אביו.

בנובמבר 2016, נרכשה הסדרה והועלתה לשידור על ידי שירות הצפייה נטפליקס[1][2]. מינואר 2017 משודרת הסדרה בערוץ הראשון, ובהמשך בערוץ כאן 11.

העונה מתרחשת כשנתיים לאחר אירועי העונה הקודמת. דורון חי בחווה של אביו, מנותק מהעולם ומחבריו ליחידה וחש תסכול רב על הדחתו ממנה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן