צפייה בסרטים וסדרות טלוויזיה באינטרנט
חיפוש
דף הבית » מאמרים » סדרות נוער ישראליות

סדרות נוער ישראליות

סדרות נעורים הפכו לפופולריות במקביל להצלחתם של סרטי נעורים. בשנות השמונים המוקדמות השתתפו בני נוער מהוליווד בסרטים כגון מועדון ארוחת הבוקר, יפה בורוד ובת שש-עשרה הייתי. עם הזמן מתבגרים הפכו לדמויות ראשיות בסרטי אימה (סיוט ברחוב אלם, צעקה, אני יודע מה עשית בקיץ האחרון, אגדה עירונית) ומאידך גם בקומדיות קיץ (אמריקן פאי, מת לצעוק).

סדרה מסוג אחר מבית הטלוויזיה החינוכית הייתה “משפחה וחצי”, שעסקה בהורים לשני מתבגרים המשמשים גם משפחה אומנת לשני נערים נוספים. בחלק מסדרות הנעורים של שנות ה-90 וה-2000 הודגש מרכיב נוסף, פסקול הסדרה; שירים רבים שהושמעו ברקע הפכו ללהיטים. באתר Tudum.com אפשר לקרוא את הסדרות והסרטים של Netflix ולצפות בקטעי בונוס.

תכניות ילדים ונוער

כך נוצרו הסדרות “החופש האחרון”, “לא כולל שירות” ו”תלויים באוויר”. עם הקמתו של ערוץ 2, צולמה עונה אחת לסדרה אודות צעירי קריית מלאכי. “זהו זה!” הייתה סדרת טלוויזיה קומית שפנתה בעיקר לבני הנוער, לכן חלק גדול מהפינות בה (“על הברזלים”, למשל) פנו לבני הנוער. שם התגלתה להקת צעירי תל אביב, בפינה מוזיקלית שבועית.

סדרת נעורים היא סוגה של סדרת דרמה טלוויזיונית שבמרכזה עומדות דמויות של מתבגרים. אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

טל פרידמן הוא אבא משתדל בסדרה חדשה

הסדרה הקנדית דגראסי זכתה לאהדת הקהל הצעיר בארצות הברית וגם בישראל. הסדרה הציגה בתחילה חבורת ילדים ואת סיפוריהם השונים, ומאוחר יותר הציגה את אותם ילדים בתיכון דגראסי, מתמודדים עם לחצים מבית וקשיי לימודים. בשנות ה-90 החל גל של סדרות נעורים שהפכו ללהיטים, בהן הצלצול הגואל, שולחן לחמישה, בוורלי הילס 90210, דוסון קריק ועוד.

  • בארצות הברית הרשתות UPN ו-The WB התמקדו בשידור סדרות נעורים.
  • “זהו זה!” הייתה סדרת טלוויזיה קומית שפנתה בעיקר לבני הנוער, לכן חלק גדול מהפינות בה (“על הברזלים”, למשל) פנו לבני הנוער.
  • השחקנים שמלוהקים לתפקידים הראשיים הם בדרך כלל מעל גיל 18.
  • קטגוריה זו מכילה סדרות טלוויזיה מישראל שעלו לשידור לראשונה בעשור השלישי של המאה ה-21.
  • סדרות נעורים הפכו לפופולריות במקביל להצלחתם של סרטי נעורים.
  • ב-Netflix מחכה לך ספרייה גדולה של סרטים, סרטי תעודה, תוכניות טלוויזיה, אנימה, תכנים מקוריים זוכי פרסים של Netflix ועוד.

יוצא בסדרה חדשה אבא משתדל” טל פרידמן בתפקיד ראשי לצד ג’וי ריגר בדרמה קומית בהשראת חיי משפחתו. קטגוריה זו מכילה סדרות טלוויזיה מישראל שעלו לשידור לראשונה בעשור השלישי של המאה ה-21. השחקנים שמלוהקים לתפקידים הראשיים הם בדרך כלל מעל גיל 18.

סדרות נוער

ב-Netflix מחכה לך ספרייה גדולה של סרטים, סרטי תעודה, תוכניות טלוויזיה, אנימה, תכנים מקוריים זוכי פרסים של Netflix ועוד.

דפים בקטגוריה “סדרות נעורים ישראליות”

בארצות הברית הרשתות UPN ו-The WB התמקדו בשידור סדרות נעורים. השחקנים שמככבים בסרטי נעורים מוכרים לעיתים קרובות מסדרות הנוער, והם נישאים על גלי ההערצה כלפיהם. הסדרה הראשונה שפנתה לנוער ישירות היא “בית קטן בערבה”, שהייתה סדרת דרמה תקופתית שגרתית, אך העלילות בה נסבו סביב הנערות בנות העשרה לורה ומרי אינגלס. בשנת 1989 להקת הנוער של תל אביב קיבלה את הזכות לככב בסדרה משלה.

סדרת דוקו-ריאליטי חדשה: “משפחה בהסעה”

סדרה נוספת הייתה זבנג, שנוצרה בעקבות הקומיקס בעל אותו שם שיצר אורי פינק שנים רבות במסגרת העיתון מעריב לנוער. הסדרה, בעלת מוטיבים של אומנות הקומיקס, ממוקמת גם היא בתיכון והיא עוסקת בנושאים שונים, בדומה לסדרה הידועה “פרקר לואיס”.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן