צפייה בסרטים וסדרות טלוויזיה באינטרנט
חיפוש
דף הבית » מאמרים » נסי מריומה

נסי מריומה

חלקם נפלטו ממסגרות טיפול רשמיות, ננטשו על ידי הוריהם, התייתמו וכיוצא בזאת. הבית שם לו למטרה לספק לכל אחד מהם את העזרה אשר לה הוא זקוק. בית השנטי היא עמותה שמטרתה לסייע לבני נוער בסיכון ולחסרי קורת גג בגילאי 14–21 לחזור למסלול חיים תקין תוך מתן תמיכה והכוונה[1].

כמו כן מדריך שהורשע במעשה מגונה בבגירה ממשיך לעבוד במקום[10]. בעקבות התחקיר זומנה קליין לשימוע במשרד הרווחה. נכתב גם שהמשרד היה מודע לבעיות עוד לפני התחקיר ושבעקבות כך נערכו מספר בקרות מקצועיות במוסד[11][12]. עמותת בית השנטי נותנת מענה ראשוני כמקלט זמני לבני נוער חסרי קורת גג בגילאים 14–21 מכל המגזרים ומכל שכבות האוכלוסייה לאורך כל ימות השנה, 24 שעות ביממה.

נוי מריומה מנוהל

בשנת 2005 היא הכירה את מיכאל בן-יוסף, ממתנדבי הבית, שהפך לבעלה.[9] השניים התגרשו בשנת 2019. עיר קטנטנה עם תושבים מהממים, יש לי חברים וחברות מכל העדות, כולם מכירים אותי מהחנות של אבא שלי ״ נסי״, אין תושב שלא קנה בחנות הבגדים שלנו, חנות מהממת ונוחה לכל כיס!

רבים מבוגרי בית השנטי ממשיכים לשמור על קשר עם הבית גם לאחר עזיבתם. חלקם אף מחליטים לקחת חלק במסלול הכשרה להדרכת נוער במצוקה, על מנת לעבוד בצוות בית השנטי. רבים מבני הנוער הפונים לבית השנטי נפלו קרבן להתעללות פיזית, מינית, מילולית או נפשית.

בוגרים[עריכת קוד מקור עריכה]

זאת, ללא צורך בהפניה רשמית או בתקופת המתנה וללא הגבלת זמן הסיוע. עם הקליטה מספק המקום לבני הנוער את צורכיהם הבסיסיים ורק לאחר מכן נבחנת תקופת השהות.

  • כל חברות הילדות שלי פה, המשפחה, אני מרגישה הכי בטוח בעולם.
  • חלקם אף מחליטים לקחת חלק במסלול הכשרה להדרכת נוער במצוקה, על מנת לעבוד בצוות בית השנטי.
  • במרץ 2018 נחנך בית השנטי ה”חדש” ברחוב נחום גולדמן 5 בדרום תל אביב[4].
  • נכתב גם שהמשרד היה מודע לבעיות עוד לפני התחקיר ושבעקבות כך נערכו מספר בקרות מקצועיות במוסד[11][12].
  • רבים מבני הנוער הפונים לבית השנטי נפלו קרבן להתעללות פיזית, מינית, מילולית או נפשית.
  • קליין נולדה בניו יורק בשנת 1964 לאב יהודי-אמריקאי ואמא ישראלית.

בשנת 2009 הוקם במסגרת העמותה כפר הנוער “שלווה במדבר” (“בית השנטי במדבר”) ליד שדה בוקר[2]. באותה שנה גם יצא לאור ספר מתכונים שהכנסותיו קודש לבית השנטי[3]. קליין נולדה בניו יורק בשנת 1964 לאב יהודי-אמריקאי ואמא ישראלית.

בית השנטי

בית השנטי נוסד ב-1984 על ידי מריומה קליין ובן זוגה עובדיה גרשון, בתחילה כבית שפתח שעריו לארוחות שבת לדיירי רחוב. במרץ 2018 נחנך בית השנטי ה”חדש” ברחוב נחום גולדמן 5 בדרום תל אביב[4]. המבנה החדש כולל חצר פנימית בעיצוב מרוקאי, חדר אוכל גדול, חדר פעילות וחדרי מגורים[5].

בואו נשמור על קשר

כל חברות הילדות שלי פה, המשפחה, אני מרגישה הכי בטוח בעולם. לקראת סוף שירותה הצבאי, הכירה קליין את עובדיה (דינו) גרשון, שהפך לבן זוגה. Zap rest עושה שימוש במספר וירטואלי לפי תנאי השימוש באתר.

מריומה קליין

בשנת 1984 הקימו קליין ובן זוגה דאז, עובדיה (דינו) גרשון, את בית השנטי בנווה צדק בתל אביב. בתחילה שימש הבית כמוסד לארוחות שבת לדיירי רחוב,[3] ובהמשך הפך לבית מחסה לבני נוער בסיכון.בשנת 1992 התאגדה עמותת בית השנטי באופן רשמי. שלווה במדבר או בית השנטי במדבר הוא כפר טיפולי שהוקם באזור מועצה אזורית רמת הנגב, על ידי מריומה בן יוסף, ונחנך בשנת 2010. הוא כולל חוות סוסים, בריכת שחייה טיפולית, ותוכנית תרפיה בחקלאות.

נעמה מריומה: ״אני בשש בבוקר כבר במכולת״

היא עברה לסיני, שם נשארה כשנה, ומשם עברה לגור בתל אביב. היא נרשמה לסיום לימודיה בתיכון ושכרה לעצמה דירה. את דמי השכירות ואת מחייתה מימנה בעבודת מלצרות. למרות החוויות הקשות שעברה, קליין התגייסה לצה”ל ובין היתר שירתה כפקידה ביחידת הקישור ללבנון במרג’ עיון וכמורה למלאכת יד בבתי­ כלא צבאיים.

כשהייתה בת שנתיים עלתה עם משפחתה לישראל, אך לאחר זמן קצר הוריה התגרשו ואביה חזר לארצות הברית. בגיל 5 היא חוותה תקיפה מינית, ומאז הותקפה מספר פעמים נוספות.

במסגרת התוכנית “עובדה” נמתחה ביקורת על בית השנטי. מספר נערים שהיו בבית העידו שהם גורשו בלי מקום ללכת אליו ובלי ידיעת משרד הרווחה.

כושר, ארוחת בוקר עם חברות , ביקור אצל סבתא וכו’…. בית השנטי שכן בבית טמפלרי בנווה צדק שהיה שייך לשכונת ולהאלה.

עם סיום השהות במקום, מסייע בית השנטי לבוגרים להשתלב בחיי היומיום ולחזור למסלול חיים נורמטיבי. הסיוע ניתן הן במישור המעשי (מציאת דירה ועבודה) והן במישור הנפשי (שיחות הכנה לחיים עצמאיים).

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן