צפייה בסרטים וסדרות טלוויזיה באינטרנט
חיפוש
דף הבית » מאמרים » מיה עברין

מיה עברין

פייגי נערה עגמומית, בודדה, שאינה מוצאת לעצמה מנוח נפשי. מפגש עם הרב נתן (יהודה לוי) בנו של אדמו”ר הקהילה, נשוי ואב לצעיר בגילה של פייגי, מעניק לה ניצוץ של שלווה. הרב נתן, שאמור היה לרשת את תפקיד אביו שנפטר, איבד את זכותו המוסרית לכך בעיני חלק נכבד מהקהילה, אחרי שנחשד בקיום קשר לא הולם עם אחת מנשות החסידות. “ריקוד האש”, יס, סטינג TV פייגי, נערה בודדה ועגומה, מתגוררת בקהילה חסידית בטבריה.

הסדרה מתרחשת בקהילה חסידית סגורה בראשות האדמו”ר שהולך לעולמו, מה שמאלץ את שני בניו להילחם על המנהיגות. נתן (יהודה לוי) הוא הבן הבכור ובאופן טבעי היה אמור לרשת את התפקיד, אך סיפור מעברו מעיב על קבלתו ע”י הקהילה. הוא נהג להיות “רב של נשים”- נשים רבות נסחפו אחרי המילים שלו בתשוקה רבה, הן הרגישו שהוא “מרפא” אותן ונותן מזור למצוקותיהן. למרות שהבטיח לעצמו ולאשתו לא לעסוק בזה יותר. ההבטחה שלו מופרת כשהוא פוגש את פייגי (מיה עברין) בת ה-17 למרות התנגדות האם (נועה קולר).

אש קטנה: הסדרה החדשה עם יהודה לוי לא הגיעה לגובה הרצוי

גם פייגי אינה מוותרת ומתעקשת שימשיך לסייע לה, מה שגורם לכעס גדול כלפיה וכלפי הרב. הועלו טענות כי רמה בורשטיין שמקורבת לאליעזר ברלנד כתבה את התסריט במתוה ההגנה המשפטית והציבורית לאישומים נגדו. כזכור, לאחרונה זכה יהודה לוי בפרס השחקן הטוב ביותר, תוך שהוא גובר על שחקנים מכל העולם בפסטיבל “סירייס מאניה”.

  • במאית הקולנוע המוערכת, רמה בורשטיין, שיצרה את הסרטים “למלא את החלל” ו”לעבור את הקיר” יוצרת לראשונה סדרת טלוויזיה וגם הפעם היא תעסוק בעולם החרדי.
  • שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על מיה עברין, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, וספרו מה דעתכם על הניסיון המקצועי של האישיות.
  • הוא נשבע אומנם לא להמשיך במגע כלשהו עם נשים, אבל בזכות יכולותיו הרגשיות יוצאות הדופן בהכלה, בעידוד ובמתן עצות טובות ונכונות הוא ממשיך למגנט אליו נשים מהקהילה הנתונות בקשיים אישיים, שאינן מוותרות וממשיכות להגיע להתייעצויות.
  • חברת yes חשפה היום (ד’) את הסדרות החדשות לשנת 2022, והכריזה כי תשקיע ביצירה ישראלית סכום חסר תקדים של למעלה מ-100 מיליון שקלים בעשרות הפקות מקור של תוכן ישראלי איכותי.
  • השתתפות בסדרות פופולריות, זכייה בפרסים וגם הפסדים, ובעיקר, הגירושים משלומית מלכה אחרי ארבע שנות נישואים.
  • “מלקט לעצמי מהרבה גישות ותורות, לא רק יהדות”, הוא עונה לשאלה איפה הוא ממקם את עצמו על הספקטרום האמוני, “יש לא מעט גישות רוחניות, הוגי דעות ופילוסופים שמדברים אליי. אלן ווטס, ג’ורדן פיטרסון, בודהיזם”.
  • הרב נתן, בעל יכולת הכלה וקשב, מעניק לה תקווה.

למרות הכל, לוי בוחר להמשיך הלאה, לתחזק את העיסוק המשמעותי שלו בחיים – המשחק, יחד עם סדרה חדשה בכיכובו שתעלה היום (א’) ב-YES, בה הוא מגלם את דמותו של בן האדמו”ר. בורשטיין מאיטה את העלילה כדי להדגים ולהמחיש את צערה וקשייה של גיבורתה פייגי, ואת עמקות מחשבתו של הרב נתן, השוקל ומודד כל מילה העוזבת את פיו, אבל השימוש החוזר ונשנה בכלי הזה, שבאופן מתבקש מעכב את התקדמות העלילה, די מזכיר את 40 שנות ישראל במדבר.

ריקוד האש

היה אפשר לעשות את אותה הדרך במסלול הרבה יותר קצר. את הסדרה יצרה רמה בורשטיין, ילידת ארצות הברית המתגוררת עתה בישראל, שחזרה בתשובה לפני שנים רבות. בורשטיין, שבשנות פעילותה הראשונות שאפה ליצור קולנוע חילוני, זנחה את רצונה זה ונעשתה למרצה ויוצרת קולנוע דתי־חרדי. בשנת 2008 יצרה את הסרט “למלא את החלל”, שאותו ייעדה לקהל חילוני דווקא, מתוך תחושה שהעולם החרדי מוכר לחילונים בידי יוצרים חילונים בלבד. בשנת 2012 יצרה את הסרט “לעבור את הקיר”, על חילונית חוזרת בתשובה בשנות ה־30 לחייה המתקשה למצוא שידוך.

נכחנו באירוע השקת הדרמה החדשה והמדוברת של yes “ריקוד האש”, שהביאה לאחרונה הרבה כבוד לאומי. לאירוע הגיעו יהודה לוי (עם אמא), נועה קולר, עדו ברטל, הכוכבת הצעירה של הסדרה, מיה עברין, יוצרת ובמאית הסדרה, רמה בורשטיין-שי, נועם פרוסט, נאיה בינשטוק, נטע שפיגלמן, יהונתן וילוז’ני, יובל שרף ועוד. פייגי (מיה עברין) היא נערה בת 18 החיה עם אמה הבלתי יציבה בקהילה חסידית בטבריה.

“ריקוד האש” יהודה לוי הוא “הרב של הנשים” בסדרה החדשה של yes

“ריקוד האש” היא סדרה אטית. אפילו אטית מאוד. היא רוויית שתיקות אינסופיות, מבטים ארוכים רבי־משמעות, שוב ושוב חזרה על כל אלה באופן שיכול לעורר – כמו שעורר אצל הצופה כותב שורות אלו – אי־נוחות וקוצר סבלנות. ריקוד האש היא סדרת טלוויזיה ישראלית מסוגה דרמה שכתבה רמה בורשטין. הופקה בסיוע קרן גשר לקולנוע רב תרבותי ועלתה לשידור ב-24 באפריל 2022 ביס. הוא נשבע אומנם לא להמשיך במגע כלשהו עם נשים, אבל בזכות יכולותיו הרגשיות יוצאות הדופן בהכלה, בעידוד ובמתן עצות טובות ונכונות הוא ממשיך למגנט אליו נשים מהקהילה הנתונות בקשיים אישיים, שאינן מוותרות וממשיכות להגיע להתייעצויות.

יהודה לוי נחשף: “השכינה נמצאת מעל היצירה הזאת”

חברת yes חשפה היום (ד’) את הסדרות החדשות לשנת 2022, והכריזה כי תשקיע ביצירה ישראלית סכום חסר תקדים של למעלה מ-100 מיליון שקלים בעשרות הפקות מקור של תוכן ישראלי איכותי. במאית הקולנוע המוערכת, רמה בורשטיין, שיצרה את הסרטים “למלא את החלל” ו”לעבור את הקיר” יוצרת לראשונה סדרת טלוויזיה וגם הפעם היא תעסוק בעולם החרדי. לא בטוח שבורשטיין יישמה את הכלל הזה לגבי יצירתה החדשה.

מיה עברין: ״אני אוהבת לשים את עצמי בסיטואציות לא נוחות ולא אסתטיות כשאני משחקת״

סיטואציות שבחיים עצמם הייתי עושה בדלת סגורה – כשיש קהל אני אוהבת לשים את עצמי בתוכן. “מלקט לעצמי מהרבה גישות ותורות, לא רק יהדות”, הוא עונה לשאלה איפה הוא ממקם את עצמו על הספקטרום האמוני, “יש לא מעט גישות רוחניות, הוגי דעות ופילוסופים שמדברים אליי. אלן ווטס, ג’ורדן פיטרסון, בודהיזם”. נפש האדם וטיפוסים שונים אלו הדברים שמעניינים אותי ונראה לי מגניב לחקור את זה דרך אנשים אחרים, וגם על הדרך לעזור לאנשים בתהליך שלהם״.

אש קטנה: הסדרה החדשה עם יהודה לוי לא הגיעה לגובה הרצוי

את מי תרצי לארח לארוחת ערב מכל האנשים בעולם? הסבתא האהובה שלי נפטרה לפני חודשיים ואני מרגישה אותה איתי כל הזמן ומתגעגעת אליה המון.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן