צפייה בסרטים וסדרות טלוויזיה באינטרנט
חיפוש
דף הבית » מאמרים » למלא את החלל לצפיה ישירה גוזלן

למלא את החלל לצפיה ישירה גוזלן

היה קל להגיד שהסרט “למלא את החלל” מדבר על מאבק בין קולו של היחיד בחברה הומוגנית ואחידה. זהו רובד ברור שקיים בסרט מעצם טבעו, סרט המתעסק בבחירה של אינדיבידואלים בתוך קהילה בעלת קודים התנהגותיים נוקשים. אך אם זה היה כך, הסרט היה נשאר בנאלי ומשעמם, וגם ממצה את עצמו בדקה ה-5 של הצפייה בו. לפי דעתי, הרובד העמוק של הסרט הוא הקונפלקט התיאולוגי – האדם מול הגורל שלו.

  • הזכויות להפצה באירופה נרכשו בידי הסוכנות “Match Factory” שהפיצה גם את הסרטים הישראליים “ואלס עם באשיר” ו”עג’מי”, ונרכש להפצה באיטליה בידי הסוכנות “Red Luck”.
  • היה קל להגיד שהסרט “למלא את החלל” מדבר על מאבק בין קולו של היחיד בחברה הומוגנית ואחידה.
  • היא מושלכת מצד לצד, בחוסר אונים ובהבנה שאין לה את התשובות.

נשמח מאוד לקבל קישורים לצפייה בסרט למלא את החלל לצפייה ישירה בדרייב. אך מעל לכל , הדבר שריגש אותי במיוחד בסרט זה הוא הצילום. לא זכור לי דיוק כזה בסרטים שראיתי והמשחק המדהים של ירון. הייתי מרותק ברוב חלקי הסרט רק בהתבוננות בפנים של שירה וכמה רגשות ומחשבות הם מצליחות להעביר ברגע נתון אחד .

למלא את החלל – לצפייה ישירה בדרייב באיכות גבוהה

כן הוקרן הסרט במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי של טורונטו (TIFF), ובאוקטובר 2012 במסגרת פסטיבל הסרטים של לונדון, שם זכה לשבחים רבים[7]. התוכן המפורסם ביותר על החברה החרדית הוא כמובן הסדרה שטיסל, אשר ראינו כבר לא פחות משלוש פעמים. באמת, לא עובדים עליכם, אנחנו כבר זוכרים את כל הדיאלוגים בעל פה.

הדמות של החרדי משתקפת אלינו בסרט זה כאדם מלא בהתלבטויות, בדילמות פנימיות וקהילתיות, ומשאיר את הדמויות (ואותנו – את הקהל הצופים – איתם) משתוממים מאכזריות הגורל ומהחיים במציאות היום יומיות. 295,000 (כ-40%) מצופי הקולנוע בסרטים ישראלים בישראל בשנת 2012 רכשו כרטיס לסרט, ובכך הפכו אותו לסרט הישראלי הנצפה ביותר בישראל באותה שנה ולסרט הישראלי המרוויח ביותר באותה שנה[1]. הסרט יצא לאקרנים בישראל ב-18 באוקטובר 2012 והיה לסרט הישראלי הנצפה ביותר בשנה זו[8].

הפצת וקבלת הסרט[עריכת קוד מקור עריכה]

על רקע ניסיונות האלה פורחת מערכת יחסים שברירת בין שירה לבין יוחאי.

הוא גם היה מועמד לפרסי סרט הביכורים ותסריט הביכורים הטובים ביותר בפסטיבל “אינדי ספיריט”, פסטיבל הקולנוע העצמאי בארצות הברית, כסרט הזר היחידי שהשתתף בתחרות[10]. מתוך רצון להעלות את האמינות של הסרט, חלק מהניצבים ומאנשי הצוות המקצועי היו חרדים. בגלל נוכחותם של חרדים על הסט פעלה ההפקה תחת מגבלות שונות כגון הפרדה בין גברים לנשים. מתוך מטרה להכיר את הקהילה החרדית ערכו השחקנים סיורים בבני ברק, ביקרו אצל אדמו”רים, השתתפו בטישים, בחתונה חרדית והתארחו בביתה של בורשטין לארוחת ליל שבת.

בלייז ומכוניות הענק לצפייה ישירה – באיכות גבוהה, עם תרגום לעברית

הפסקות מכוונות בסרט – אהבתי מאוד את הפסקות המתח הקטנות בסרט – הריקודים שבעיניי אינם אמינים מספיק. הגברת הזקנה שבאה לרבי בהתלבטות על התנור ובדרך זו מוצג הרבי בפן האנושי שלו.

הנפש הטובה

בורשטין שאפה ליצור יצירה שתשקף את חיי הקהילה החרדית מהמבט החרדי, ולא מהזווית החילונית כפי שהיא מוצגת לעיתים תכופות בקולנוע הישראלי[3]. את ההשראה שאבה בורשטיין מהשתתפותה בחתונה אמיתית של בת למשפחת חסידי גור עם האלמן של אחותה המנוחה. הקרנת הבכורה של הסרט בישראל התקיימה בפסטיבל חיפה[6].

הסרט -למלא את החלל לצפייה דרך יוטיוב.

היא בודקת בחשאי את השידוך המיועד לה, בחור בשם פנחס, שנחשב עילוי. פנחס מוצא חן בעיני שירה ובעיני בני משפחתה, וכל שנותר הוא לערוך מסיבת ווארט לקראת החתונה. אולם אז נפטרת אחותה הגדולה אסתר (רננה רז), ומותירה אחריה תינוק ואלמן צעיר, יוחאי (יפתח קליין).

אהבה בריח תות עונה 2 לצפייה ישירה – פרקים מלאים אונליין

כל אלו נותנים טיפה אתנחתא ונשימה לתסריט מורכב וקשה לעיכול. הזכויות להפצה באירופה נרכשו בידי הסוכנות “Match Factory” שהפיצה גם את הסרטים הישראליים “ואלס עם באשיר” ו”עג’מי”, ונרכש להפצה באיטליה בידי הסוכנות “Red Luck”.

היא מושלכת מצד לצד, בחוסר אונים ובהבנה שאין לה את התשובות. באחד מרגעי השיא של הסרט, רואים את שירה שוכבת במיטתה ומתפללת לאלוהים שיעזור לה רק לקום. כאן הזמן להעיר, שהחלל הפנוי כמובן איננו רק במובן הקבלי אלא במובן הפשוט – של החלל המת, האחות שמתה ומשאירה אחריה תינוק חי ובריא (וחמוד!).

למלא את החלל

הוא חרדי ושומר נגיעה אך כמעט רוכן על שירה באחת מהסצינות, דבר הגורם לה להיבהל ולבקש ממנו להתרחק. שירה מנדלמן (הדס ירון), בת למשפחה חרדית חסידית מכובדת, הגיעה לפרקה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן