צפייה בסרטים וסדרות טלוויזיה באינטרנט
חיפוש
דף הבית » מאמרים » הכרישים עונה חדשה

הכרישים עונה חדשה

ניתן לראות פטנטים רבים בהם השקיעו הכרישים בעונות קודמות אבל גם ברעיונות ופטנטים שלא השקיעו הכרישים ישנם פרסומים שיזמים וממציאים אלו הצליחו למרות שהכרישים לא השקיעו בהם בתוכנית. כלפי התוכנית הושמעה ביקורת שלפיה מעבר לחוקי הפורמט דרשו הכרישים דברים נוספים בטרם השקיעו בפועל ברעיונות ובמיזמים שהוצגו[19]. שנים לאחר התוכנית פורסם שחלק מהיזמים שלא הצליחו בתוכנית זכו להצלחה לאחר מכן[20]. הכרישים היא תוכנית מציאות ישראלית המבוססת על הפורמט האמריקאי “Shark Tank”.

רצוי שיהיה סרטון אנימציה קצר ממצה, לעיתים בסרטון אנימציה אפשר להראות פרטים נוספים בנוסף לאב טיפוס מבלי להשקיע במוצרים נלווים או עתידיים, סרטון אנימציה צריך להיות קצר בהיר ומוכר, כמו פרסומת בטלוויזיה. הכרישים הם הממציאים והמשקיעים כלומר שילוב של משקיע כריש וממציא כריש יזניק את ההמצאה והמיזם, שיתוף פעולה בין הכרישים לבין הממציא הנו חשוב ביותר. המציגים צריכים להיות גם כרישים ולהראות שיש להם את היכולת ללוות ולהיות בראש המיזם ולנהל אותו, אחרת הכרישים המשקיעים עלולים לחשש מלהשקיע בפטנט ובהמצאה.

“הכרישים” לאורך העונות[עריכת קוד מקור עריכה]

יש עוד כרישים בים, נכון שיש יתרונות שאינם מבוטלים להיכנס לשיתוך פעולה עם שופטים מהכרישים, אך אם תקבלו הצעה שאינה מתאימה ליעדכם, תפנו למשקיעים אחרים שלא במסגרת התוכנית. אנו מספקים שרות לממציאים שיכולים להציג את ההמצאה בתוכנית הכרישים, אך אם לא הצלחתם לגייס בתוכנית של ערוץ 12, תמיד ניתן לנסות לפנות לחברות וכרישים שנמצאים בתחום המצאתכם, לפעמים תקבלו אף הצעות טובות יותר, אי אפשר לדעת, לעיתים רק לטובה.

רצוי שיהיה תוכנית עסקית ותקציר מנהלים, היתרון שתוכנית עסקית מדברת על מספרים, הכרישים מעניין אותם השורה התחתונה, כמה הם צריכים להשקיע לעומת כמה כסף הם יכולים לקבל עבור השקעתם. תוכנית עסקית מפרטת את ההשקעה לעומת ההכנסה הצפויה, מפרטת על השוק ועוד. עדיף שיהיה גם תקציר מנהלים שמתמצת את עיקרי תוכנית העסקית. הכרישים לא ישקיעו בפטנט מעולה אם יזם לא רציני שהם מאמינים שהוא מחוייב למיזם ולפטנט שמוכן לתת מעצמו לקידום המיזם, הכרישים נותנים כסף, פלטפורמה עסקית, קשרים אבל בלעדיכם הממציאים והממציאות הפטנט לא יזוז.

עונה 3[עריכת קוד מקור עריכה]

(2)   על ידי ניצול או הצגה, באופן שבעל מקצוע יכול לבצע אותה לפי הפרטים שנודעו בדרך זו.”

  • ניתן לראות פטנטים רבים בהם השקיעו הכרישים בעונות קודמות אבל גם ברעיונות ופטנטים שלא השקיעו הכרישים ישנם פרסומים שיזמים וממציאים אלו הצליחו למרות שהכרישים לא השקיעו בהם בתוכנית.
  • תוכנית הכרישים 2022 – עלתה בקשת בערוץ 12 הכרישים תוכנית שממציאים מציגים המצאות ופטנטים ומיזמים בתוכנית טלוויזיה הכרישים המשקיעים “הכרישים” מחליטים האם ישקיעו בהמצאה או בפטנט שלכם, ערוץ 12 מעלה עונה נוספת בקשת לאחר עונות קודמות בהם השקיעו משקיעים בהמצאות ופטנטים שונים.
  • כלומר רצוי להציג אב טיפוס, רצוי להציג סרטון אנימציה, רצוי להתכונן באמצעות תוכנית עסקית ותקציר מנהלים.
  • שנים לאחר התוכנית פורסם שחלק מהיזמים שלא הצליחו בתוכנית זכו להצלחה לאחר מכן[20].
  • הכרישים תוכנית עונה 2022 לא כולם מתקבלים לתוכנית, יש סינון מקדים לפני הכניסה לתוכנית, אלו שמציגים את המיזם לכרישים, גם ביניהם הרוב לא יזכו להשקעה.

כלומר אם ממציא פלוני יגיד את המצאתו בתוכנית הכרישים 2020 בטרם הגשת בקשת פטנט, לאחר פרסום המצאתו ברבים הוא לא יקבל פטנט מאחר וההמצאה לא תחשה חדשה. בנוסף משקיע שירצה להשקיע ויבין שלא הוגשה בקשת פטנט יבין במהרה שאין לו הגנה ולעיתים מספיקה סיבה זו כדי להימנע מהשקעה.

הכרישים (תוכנית טלוויזיה ישראלית)

העונה הרביעית של התוכנית (והשנייה בקשת 12) עלתה ב-6 בינואר 2020 והגיעה בשיאה לרייטינג של 18%. בעונה האחרונה השתתפו בצילומים גם אושיות מוכרות כגון יובל המבולבל וסניה ולדברג. התוכנית עלתה לשידור ב-11 ביולי 2006 בערוץ 10 (“ישראל 10” דאז) ושודרה במשך שתי עונות בין השנים 2006–2007. בכל תוכנית, יציגו מתמודדים שונים את הרעיונות שלהם ויבקשו מהכרישים כסף כדי להשקיע בפיתוח במיזם בתמורה לאחוזים מההכנסות או מהבעלות במיזם.

תוכנית הכרישים 2022 – 2020

פטנט בתוכנית הכרישים בטלוויזיה הוא רכיב חשוב אך רצוי שבנוסף לבקשת פטנט יהיה גם אמצעי המחשה, פטנט הוא אמצעי לשמירה על זכות לממציא אך צריך ליצור עניין אצל משקיעים כמו בתוכנית הכרישים וכמו מחוץ לתוכנית הטלוויזיה. כלומר רצוי להציג אב טיפוס, רצוי להציג סרטון אנימציה, רצוי להתכונן באמצעות תוכנית עסקית ותקציר מנהלים. בעונה זו המשקיעים הם דובי פרנסס, זהר לבקוביץ, יסמין לוקץ’, אורן דוברונסקי, אלדד תמיר.

הכישלונות, ההצלחות והחומוס שכבש את עמק הסיליקון: “הכריש” אורן דוברונסקי מדבר

התוכנית שודרה בשנים 2006–2007 בערוץ 10, וב-2018 חזרה לשידור ב”קשת 12″[1]. באוקטובר 2016 פורסם שקשת (זכיינית “ערוץ 2” דאז) תחזיר את התוכנית לשידור[21].

סקירת התוכנית[עריכת קוד מקור עריכה]

למשל לעיתים משקיעים יכולים לראות את התוכנית ובעקבות תוכנית הכרישים לחפש את הממציא/ה ואת הפטנט או המוצר ולהשקיע בהמצאה לאחר התוכנית. לעיתים השקעות אלו יהיה אף גדולות יותר לאור עניין ובאז תקשורתי שיצרה ההמצאה והפטנט בתוכנית הכרישים. רצוי שיהיה אב טיפוס להצגת ההמצאה אותה אתם מעניינים את הכרישים, אב טיפוס ימחיש לכרישים בתוכנית איך פועלת ההמצאה, באמצעות אב טיפוס יראו הכרישים שההמצאה והפטנט שלכם אכן ישים ועובד דבר שיקל עליהם לקבל החלטה להשקיע בפטנט שלכם.

תוכנית הכרישים 2022 – עלתה בקשת בערוץ 12 הכרישים תוכנית שממציאים מציגים המצאות ופטנטים ומיזמים בתוכנית טלוויזיה הכרישים המשקיעים “הכרישים” מחליטים האם ישקיעו בהמצאה או בפטנט שלכם, ערוץ 12 מעלה עונה נוספת בקשת לאחר עונות קודמות בהם השקיעו משקיעים בהמצאות ופטנטים שונים. התוכנית בעבר הציגה בערוץ 10 ובעונה החדשה יש כרישים משקיעים חדשים. הכרישים תוכנית עונה 2022 לא כולם מתקבלים לתוכנית, יש סינון מקדים לפני הכניסה לתוכנית, אלו שמציגים את המיזם לכרישים, גם ביניהם הרוב לא יזכו להשקעה. לא כל פטנט או רעיון מתאים להשקעה בתוכנית הכרישים, לעיתים עצם ההשתתפות בתוכנית פותחת ערוצים והתעניינות וייתכן ויעזור לכם לגייס משקיע שלא במסגרת התוכנית.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן