צפייה בסרטים וסדרות טלוויזיה באינטרנט
חיפוש
דף הבית » מאמרים » הארי פוטר 5

הארי פוטר 5

בסופו של הסרט חושפים הארי ודמבלדור את סודו הקטלני של וולדמורט, אך במקביל מצליחים אוכלי המוות לחדור להוגוורטס ולגרום לתוצאות קטלניות. למרות הצו של וולדמורט, דראקו אכן מנטרל את דמבלדור מנשקו, אבל סוורוס סנייפ רוצח את דמבלדור לבסוף. הארי, רון והרמיוני מחליטים לעזוב את הוגוורטס כדי להשלים משימה שניתנה להם על ידי דמבלדור.

הוא פינה את תפקיד הבמאי לאלפונסו קוארון, שחשש בתחילה מבימוי הסרט כיוון שלא קרא אף אחד מהספרים או צפה בסרטים. לאחר שקרא את ספרי הסדרה שיצאו עד לאותה עת הוא שינה את דעתו וחתם על חוזה כיוון שחש הזדהות עם העלילה[14].

פוטרמור (Pottermore)[עריכת קוד מקור עריכה]

הארי ניסה לרדוף אחרי בלטריקס במטרה לנקום את מותו של סיריוס, היא הובילה אותו אל אולם הכניסה והארי השתמש בקללת קרושיאטוס. אחר כך מגיע לשם וולדמורט.דמבלדור הגיע גם הוא אל האולם, ונלחם נגד וולדמורט. וולדמורט משתלט על גופו של הארי וכשהוא מדבר מתוך פיו מבקש מדמבלדור להרוג אותו.

  • לאחר גילוי התקיפה נודע לוולדמורט הקשר בינו להארי שעליו לא ידע עד עכשיו ודמבלדור שחושש מהשתלטות של וולדמורט על מחשבותיו של הארי מבקש מפרופסור סנייפ להעביר לו שיעורים בהלטת הכרה, שהיא פעולה המאפשרת חסימת המוח מפני חדירה חיצונית.
  • בשנה השישית (המתוארת בספר הארי פוטר והנסיך חצוי־הדם), נמצאת המלחמה בין וולדמורט ותומכיו לבין שאר קהילת הקוסמים בעיצומה.
  • חובבי קומיקס הבחינו שהמיני־סדרה “The Books of Magic”, שנכתבה על ידי ניל גיימן בשנת 1990, דומה מאוד לספריה של רולינג.
  • סדרת הספרים גיבשה לעצמה קהל מעריצים עולמי – דבר שהביא לשיווק מוצרים רבים הנוגעים לדמויות ולפרטי העלילה.
  • על פי הספר מריאטה הייתה מסויגת כל העת משילובן ב’צבא דמבלדור’, והיא זו שהלשינה בסוף.
  • היימן ציין בריאיון ללוס אנג’לס טיימס כי “מבחן הבמה ההיסטורי” הזה יצא לאור כבונוס במהדורת DVD של אחד מהסרטים הבאים[2], ולבסוף הצילום הוסף למהדורת ה-DVD של הסרט הראשון שיצאה לאור ב-2009.

זיכיון הסרטים מדורג במקום השלישי ברשימת הזיכיונות שוברי הקופות הגדולים בכל הזמנים[1]. צילומי הסרט הראשון החלו באוקטובר 2000, והצילומים האחרונים של סצנת האפילוג הסתיימו ב-21 בדצמבר 2010, ארבע שנים בדיוק לאחר התאריך שבו חשפה רולינג באתרה האישי את שמו של הספר האחרון בסדרה – הארי פוטר ואוצרות המוות.

Harry Potter and the Order of the Phoenix הארי פוטר ומסדר עוף החול לצפייה ישירה

בסרט, נוויל לונגבוטום הוא שמגלה במפתיע את החדר, ו’צבא דמבלדור’ נתפס בתוך חדר הנחיצות וכלל לא מצליח לברוח. • הווי בית הספר, שמהווה חלק מרכזי בספר, מושמט לחלוטין בסרט, למעט עניינה של דולרוס אמברידג’. בספר מהווים מבחני הבגרות והתכונה שלקראתם מוטיב מרכזי, ואילו בסרט אין להם כלל אזכור פרט למבחן עצמו, אשר בסרט מתבטל לבסוף בעקבות תעלול של התאומים ויזלי (בספר הם עזבו כבר את בית הספר בשלב זה). כמו כן, פרסמה רולינג לאורך השנים מספר ספרונים נלווים לעלילה – רובם כביכול ספרים שמוזכרים בסדרת הספרים (ביניהם מעשיות בידל הפייטן וקווידיץ’ בראי הדורות).

כאשר ניהל את המשא ומתן עם האחים וורנר טען קלובס כי הסרט חייב להיות בריטי, וכן להיות נאמן לרוח הספר ולדמויותיו[9]. רולינג זכתה לשליטה רבה על תהליך יצירת הסרט, הסדר שלא נתקל בהתנגדותו של קולומבוס. בסוף השנה חולם הארי חלום מוזר בו הוא רואה את סיריוס כשהוא מיוסר ומעונה על ידי הלורד וולדמורט באולם הנבואות שנמצא במעמקי מחלקת המסתורין.

ג’יי. קיי. רולינג

רולינג הצליחה להוכיח שהשמועות על מותו של הספר היו מוקדמות בהחלט… גם משחקי הקווידיץ’ הרבים שמוזכרים בספר, וכן פסילתו של הארי מלהשתתף בהם ובחירתם של ג’יני ורון לקבוצת הקווידיץ’ של גריפינדור, אינם מופיעים. “יותר מילד אחד כתב לרולניג שהוריו מתקוטטים על הזכות להקריא לו את הספר או שהם שואלים אותו לעצמם… ויותר ממבוגר אחד כבר כתב כדי להודות לה על העונג שבקריאת הספרים.”

הארי פוטר 5 מסדר עוף החול להורדה ולצפיה ישירה

חברת Cinesite הייתה מעורבת בהפקת האפקטים המיניאטוריים והדיגיטליים של הסרטים, ואילו החברות האחרון פיתחו את הפרטים הקטנים, הסביבה, המקומות, האנימציה והדמויות שנוצרו באמצעות מחשב כגון זו של גמדון הבית דובי. בהמשך, מחדשת הרמיוני את הקשר עם הכתבת לשעבר של עיתון הנביא היומי, ריטה סקיטר, אשר התגלתה על ידי הרמיוני בסוף השנה הרביעית כאנימאגית לא רשומה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן