צפייה בסרטים וסדרות טלוויזיה באינטרנט
חיפוש
דף הבית » מאמרים » הארי פוטר ומסדר עוף החול

הארי פוטר ומסדר עוף החול

אצת הזימיזים איפשרה להארי לנשום מתחת למים ולהוציא את רון וויזלי וגבריאלה דלאקור מהאגם. דובי עדיין לא ויתר וניסה לגרום לכך שלא תהיה ברירה להארי אלא לחזור הביתה. דובי כישף מרביצן כך שירדוף אחרי הארי וינסה להפילו במהלך משחק קווידיץ’ בתקווה להחזירו לדרך פריווט פצוע, אך חי. התוכנית הצליחה והארי נפל מהמטאטא, שבר את היד והמטאטא נהרס לחלוטין.

לאחר סיום לימודיו הוא לא עסק בעבודה ממשית, והקדיש את כל זמנו למסדר עוף החול. כאשר וולדמורט מגיע לבית המסתור שלו ושל לילי במכתש גודריק ג’יימס לא אחז בשרביטו, וניסה להדוף את וולדמורט ללא סיכוי ממשי לפני שזה רוצח אותו. בסופו של דבר, ובסיועם של זנב תולע וברטי קראוץ’ הבן, וולדמורט הצליח לחזור אל גופו הגשמי.

ספר מאת ג’יי קיי רולינג משנת 2003 / ויקיפדיה האנציקלופדיה החופשית

הסבל שנגרם להארי מההשתלטות על גופו היה ללא נשוא, אך ברגע ששאל את נפשו למות נזכר בסיריוס ולבו נמלא רגשות חזקים המאלצים את וולדמורט לצאת מהגוף. בינתיים הגיעו למקום אנשי משרד הקסמים שבראשם פאדג’ שר הקסמים וראו את וולדמורט שברח יחד עם בלטריקס לפני שנתפס.

פורטל הארי פוטר הוא שער לכל ערכי סדרת הספרים והסרטים “הארי פוטר” מאת ג’יי קיי רולינג בוויקיפדיה העברית. הפורטל מציג מידע אודות הספרים, קטעי הידעת, תגובות דתיות לסדרה ועוד.

מורי בית ספר הוגוורטס[עריכת קוד מקור עריכה]

רמוס לופין היה אדם-זאב, וחבר ב”חבורת הקונדסאים” בה מכונה “ירחוני” ובמסדר עוף החול. שימש כמורה להתגוננות מפני כוחות האופל בשנתו השלישית של הארי בהוגוורטס ובסוף השנה עזב, לימד את הארי על אומנות השימוש בקסם הפטרונוס שמרחיק את הסוהרסנים, והיה אדם קרוב מאוד להארי במהלך השנים כמו לאביו. כששבים החברים להוגוורטס הם מגלים כי האגריד ידידם נעדר ומשערים כי הוא עסוק עדיין בביצוע המשימה שהוטלה עליו על ידי דמבלדור. לצוות המורים של הוגוורטס מתווספת דולורס אמברידג’ כמורה להתגוננות מפני כוחות האופל.

  • הוא מאבד בשנה זו חברים קרובים כגון התנשמת הדוויג, רמוס לופין, נימפדורה טונקס, פרד ויזלי, אלאסטור “עין הזעם” מודי, דובי גמדון הבית ועוד.
  • זה מצביע על כך שלמדו שגמדון בית יכול להיות בעל דעה ורצון פרטיים, וכי יש להם זכויות כמו בני האדם.
  • כיוון שהרוצח האמיתי זייף את מותו, רשויות אכיפת החוק של משרד הקסמים הטילו את האשמה על סיריוס, והוא נשלח ללא משפט למאסר עולם בכלא הקוסמים אזקבאן.
  • טונקס היא אישה מגושמת, ופעמים רבות מתואר כיצד היא נתקלת בדברים בלא כוונה תחילה.
  • החלום אותו חלם הארי היה שקרי והוכנס לראשו על ידי וולדמורט, לאחר שגילה את הקשר ביניהם כשהארי הציל את מר ויזלי.

הפארק כולל מתחמים כמו הוגסמיד וטירת הוגוורטס, וכן מתקנים שונים ואטרקציות השאובות מתוך הסרטים. סופה של מלחמת הקוסמים השנייה סימנה גם את הפסקת פעולתו של המסדר, שכן וולדמורט הובס ורבים מעושי דברו הסגירו את עצמם, נמלטו, או נהרגו בקרב. בסרט דמותה כלל לא מופיעה, ולא מוטלת קללה למלשינים על ידי הרמיוני. צ’ו עצמה היא המלשינה, על ידי שיקוי אמת, והדבר מתגלה כיוון שהיא מובאת בכוח לחדר הנחיצות בשעת התפיסה.

מסדר עוף החול

דובי היה גמדון בית אמיץ ונאמן, אשר היה מוכן להכניס את עצמו למצבים מסוכנים כאשר ידע שזה הדבר הנכון והכרחי לעשות. הוא היה נאמן גם לחברים המעטים שהיו לו, וראה בעצמו כגמדון בית טוב, אם כי היה נראה שגמדוני הבית אחרים מוצאים נכונה לפרש את רצונותיו והכרזותיו להיות גמדון בית חופשי כמבישות.

תגובות לסדרת הספרים[עריכת קוד מקור עריכה]

ספריה נמכרים ללא DRM ומוגנים בהגנה חברתית בלבד בצורת חותמת מים (watermark). ארבלה דוֹרין פיג, המכונה גברת פיג, מופיעה לראשונה בתחילת הספר הראשון בתפקיד השמרטפית חובבת החתולים של הארי פוטר. בספר החמישי מתברר כי היא סקיבית, והיא מסייעת להארי בהוכחת חפותו מול האשמות משרד הקסמים שטען כי הוא השתמש בקסם פטרונוס בניגוד לחוק. חלק מחברי המסדר ניהלו תחנת רדיו מחתרתית בשם “מבט לפוטר” שעידכנה את עולם הקוסמים בזוועות שאותן מחולל וולדמורט.

פוטרמור (Pottermore)[עריכת קוד מקור עריכה]

כשיצא לעבוד בהוגוורטס הוא סירב להצעת השכר המקורית של דמבלדור, עשר אוניות בשבוע וסופי שבוע כחופש, ובמקום זאת בחר בשכרו כאונייה אחת בשבוע ויום חופש אחד לחודש. הוא הסביר להארי, רון והרמיוני שהוא אוהב מאוד את החופש, אבל הוא יותר אוהב לעבוד.

בהוגוורטס[עריכת קוד מקור עריכה]

באתר יש כתבי יד רבים של רולינג, הערות שכתבה וקטעים שלא נכנסו לספרי הסדרה. כמו כן, נמכרים באתר (דרך חנות מיוחדת) ספרים אלקטרוניים וספרי אודיו של כל סדרת הספרים. רולינג התנגדה במשך שנים להפצת ספריה בגרסה אלקטרונית, ולמרות זאת (ויש אומרים שעקב זאת) נחשבו ספריה למובילים ברשימת הורדות הספרים הלא חוקיות. בסופו של דבר, החליטה לעשות את המהלך בעצמה וללא תמיכת החנויות הגדולות.

סדרת ספרי “הארי פוטר” הייתה בסיס למספר מחלוקות משפטיות מאז יציאתו לאור של הספר הראשון בשלהי שנות ה-90. הפופולריות הגדולה והזמן שמעריצי הסדרה נדרשו להמתין עד ליציאת כל ספר הובילו למקרים רבים שבהם נוצרו ספרי המשך ועבודות נגזרות לא רשמיות, ונעשו מאמצים רבים על מנת להגביל או לאסור לחלוטין את הפצתם. היבט נוסף של המחלוקת המשפטיות סביב הסדרה נגע למאמציהם של רולינג ושל המוציאים לאור מטעמה לאסור לחלוטין על קריאת הספרים לפני תאריך היציאה הרשמי שלהם, שנתקלו לעיתים בביקורת נוקבת ותוארו כבלתי הוגנים או ראויים. בדומה להארי, ג’יימס מתואר בדרך כלל כחבר נאמן וטוב, המתייחס בחומרה לבגידה בחברים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן