צפייה בסרטים וסדרות טלוויזיה באינטרנט
Search
דף הבית » מאמרים » אופוריה עונה 2 פרק 7

אופוריה עונה 2 פרק 7

אבל לנייט יש יחסים מורכבים עם החוזק הזה שלו והאופן שבו העולם רואה אותו. אם ניכנס למונחים מעולם השליטה (והיי, קאסי הכריחה אותנו להיכנס אליהם), הדומיננטיות של נייט היא ברובה פסדה, כדי שאף אחד לא יראה את החולשה והבלבול שבתוכו.

תגובה לא נאותה או פרסום כוזב יובילו לחסימה תמידית. דרמה היסטורית המספרת את חיי הלוחמים הויקינגים בימי הביניים, בסאגה משפחתית מלאת קונפליקטים וקרבות עקובי דם.

אופוריה עונה 2 פרק 5 לצפייה ישירה

לקסי גם מציעה לרו הסתכלות מעט שונה על החברות שלהן, והמרחק שנפער ביניהן מאז שאבא של רו מת וההתמכרות שלה לסמים החלה. ברור לכולנו שההיילייט של הפרק, ללא שום תחרות, הוא הנאמבר ההומו-אירוטי במחזה של לקסי, אבל בין לבין היו כל כך הרבה רגעים יפים, מרגשים ובעיקר מצחיקים. אמא סוז בקהל נותנת אנרגיה של קריס ג’נר, אית’ן מגלם את כל התפקידים כולל גרסת דראג מדהימה של סוז, לקסי הופכת לרודן פשיסטי מאחורי הקלעים ומאדי אומרת ללקסי “כולם מרגישים מטופשים”, ברגע סיילנט בוב נוסף של תובנה יפה ונכונה.

זה מחרמן אותו בלייב, אבל בחלום מתגלות תחושות אחרות. הוא מדמיין את קאסי באופן דומה לגברים והנשים הצעירות שהוא ראה בסרטונים של קאל, בוכה וחסרת אונים, ואז שם את עצמו בתפקיד קאסי, כשהוא שוכב על הבטן וקאל רוכן מעליו. המהלך התודעתי פה הוא מורכב, וכמובן שגם ג’ולס ומאדי משתרבבות להן לתוך החלום. את קאסי, שהופכת להאלי במחזה, לקסי מציגה בצורה דואלית שמתאימה לגמרי ליחסי אהבה-קנאה שיש בין האחיות.

אופוריה פרק 2

“אופוריה”, כפי שסאם לוינסון וזנדאיה אוהבים להזכיר בראיונות איתם ללא הרף, היא בראש ובראשונה סדרה על חמלה, ועל האופן שבו אפשר למצוא אמפתיה כלפי כל האדם, לא משנה כמה הוא מזיק לסביבה שלו. הוא אלים בצורה קיצונית, פיזית וגם רגשית, הוא יודע בדיוק איך לנצל חולשות של אחרים (ובעיקר אחרות) לטובתו, ואם מתעמתים איתו הוא תמיד יכול פשוט להאשים את אבא שלו ולהתנער מאחריות על המפלצת שהוא הפך להיות. החלום מציג את זה בצורה מאוד ברורה, כזאת שנייט עצמו עדיין לא יודע לנסח. קאסי מגישה את הכניעה שלה על מגש – היא אומרת לו שהוא יכול לשכב איתה מתי ואיך שהוא רוצה, שהוא יכול לשלוט במה היא לובשת, מה שהיא אוכלת ועם מי היא מדברת.

  • מבוגרים הופיעו בסדרה רק לעתים רחוקות, ותמיד צולמו בזווית שלא הראתה את פניהם.
  • אם ניכנס למונחים מעולם השליטה (והיי, קאסי הכריחה אותנו להיכנס אליהם), הדומיננטיות של נייט היא ברובה פסדה, כדי שאף אחד לא יראה את החולשה והבלבול שבתוכו.
  • לקסי גם מציעה לרו הסתכלות מעט שונה על החברות שלהן, והמרחק שנפער ביניהן מאז שאבא של רו מת וההתמכרות שלה לסמים החלה.
  • המחזה של לקסי הוא מבט נוגע ללב על החברות של לקסי ורו, ורו מגיבה בהתאם בקהל – מתרגשת, מריעה, מעריכה ואולי אפילו מפנימה קצת ממה שלקסי מנסה לומר על החברות שלהן.

אפילו קיבלנו תשובה לשאלה הוויראלית בנוגע למצלמה הנסתרת בחדר הארונות של סמנתה. אחרי שהיא מעניקה למאדי את השמלה הסגולה שהיא מדדה מול המראה, כבר די ברור שהיא צפתה בחומרים – וככל הנראה נהנתה מהם. החלום של נייט הוא הצצה מטרידה ומרתקת לנפש שלו, ולא סתם הוא קורה אחרי שקאסי מציגה בפניו איך היא הייתה רוצה שהיחסים שלהם יראו. היא מתארת את מה שאפשר לפרש רק כהצעה של כניסה ליחסים של שליטה, במחשבה שזה מה שגברים “חזקים” כמו נייט רוצים.

אופוריה עונה 2 פרק 7 ישירה

וההתחזות הזאת מתחילה בבית – נייט מאמץ לעצמו פרסונה אגרסיבית כדי להצליח להתחרות עם האב הדומיננטי שלו, אבל למעשה הסיוט הכי גדול של נייט הוא להפוך לקאל עצמו. רו משתמשת בסמים כדי לחפש את אבא שלה במישור תודעתי אחר, ולקסי עושה את זה דרך אמנות. היא גם לא גוערת ברו או מאשימה אותה על כך שהיא זנחה אותה לטובת הסמים, ואפילו לא נוטרת לה טינה על כך שהיא עושה בדיוק את מה שאבא שלה עשה. המחזה של לקסי חושף את האהבה הטהורה שלה לרו, ואפשר להניח שמכאן השתיים יחזרו להתקרב, בטח עכשיו כשיש להן חבר משותף – פזקו.

כבר לא דמות משנית

העלילה עוקבת אחרי רגנאר לוטברוק, המבקש תמיד לפרוץ גבולות, ומחפש תמיד עולמות חדשים לכבוש…. אלקנה נותן לנוי כנפיים, והיא עפה – גברים לפתע רוצים אותה.

עונה 2

לחץ שנובע מהמיניות המודחקת שלו ומשכפל את אותו היחס המזלזל שקאל עצמו ספג מאבא שלו ,שחשד שהוא לא בדיוק סטרייט. בעיני שאר הדמויות של “אופוריה”, לקסי נתפסת כלא מאיימת. היא דמות המשנה האולטימטיבית בחיים שלהם – היא תמיד שם כשצריך אותה, אבל משאירה לכל שאר הסובבים אותה את אור הזרקורים. מה שהם לא יודעים זה שבכל הזמן הזה שלקסי צפתה בהם מהצד, היא אספה עוד ועוד סודות ותובנות על החיים שלהם, ועכשיו זורקת הכל חזרה בפרצוף באדיבות מחזה התיכון עם התקציב הגדול ביותר בהיסטוריה של מחזות התיכון.

אופוריה עונה 2 פרק 10 לצפייה ישירה

בשנות ה-60 תיאר הרופא האנגלי תומס לייקוק את האופוריה כתחושת רווחה גופנית ותקווה; הוא ציין את ההצגה המוטעית שלו בשלב הסופי של כמה מחלות סופניות וייחס אופוריה כזו לחוסר תפקוד נוירולוגי. המונוגרפיה Über Coca של זיגמונד פרויד משנת 1884 תיארה (שלו) צריכת קוקאין המייצרת את “האופוריה הרגילה של אדם בריא”, [17] בעוד שבערך בשנת 1890 הרצה הנוירופסיכיאטר הגרמני קרל ורניקה על “האופוריה החריגה” בחולים עם מאניה. הטראומה של נייט נעוצה בראש ובראשונה בחשיפה שלו לסרטוני הפורנו הביתיים והאלימים של קאל בגיל צעיר – אבל היא גם טראומה מתמשכת של הלחץ הרעיל שאביו הפעיל עליו לאורך השנים להיות “גבר”.

ואפרופו פזקו, לקסי לא מפסיקה לחפש אותו בקהל ולהיתקל בכיסא ריק, בזמן שאנחנו רק זוכים לראות אותו מתגנדר בבית בהשקעה שמעידה על עוצמת הרגשות שפיתח כלפי לקסי. אבל לחיים יש תוכניות אחרות עבורו, ורק בשבוע הבא נגלה למה הוביל שיתוף הפעולה בין קאסטר למשטרה. הוא בקושי מאפשר לה לראות את הסבל של המשפחה שלה, אבל לקסי מזכירה לה שגם היא איבדה את אבא שלה במובן מסוים. נכון, אבא של לקסי וקאסי עדיין בחיים, אבל הוא עזב אותן לטובת ההתמכרויות שלו, וגם לקסי מלאה בטראומות בהקשר של העדר אב, במקביל לזיכרונות שהיא ממש מנסה להיאחז בהם מהזמנים הטובים איתו.

אופוריה היא מיני סדרת טלוויזיה ישראלית לדרמה לנוער שנוצרה ונכתבה על ידי רון לשם ובוימה על ידי דפנה לוין, ששודרה בהוט 3 מה-30 בנובמבר 2012 עד ה-1 בפברואר 2013. הסדרה מתרחשת בשנות התשעים, הסדרה עוקבת אחר קבוצה של 17 שנים -זקנים שמבלים את זמנם ברישול בקיום יחסי מין ונטילת סמים, ללא סמכות הורית לכאורה. מבוגרים הופיעו בסדרה רק לעתים רחוקות, ותמיד צולמו בזווית שלא הראתה את פניהם. אבל הדמות שעוברת את המסע המעניין ביותר בפרק (עד כמה שאפשר לעבור מסע בפרק במבנה הזה) היא נייט.

הסדרה מביאה הצצה אל החיים על הקצה בעידן שבו מתה ההורות. בשיחות הטלפון החמודות שלהם, לקסי אומרת לפזקו שהכוונות שלה טובות, אבל ברור לכולנו שזה לא לגמרי נכון, למעט במקרה של רו. המחזה של לקסי הוא מבט נוגע ללב על החברות של לקסי ורו, ורו מגיבה בהתאם בקהל – מתרגשת, מריעה, מעריכה ואולי אפילו מפנימה קצת ממה שלקסי מנסה לומר על החברות שלהן.

עונה 2[עריכת קוד מקור עריכה]

מצד אחד היא מודה שבמשך תקופה ארוכה היא ייחלה להיראות כמו קאסי, במקביל עושה צחוק מהביקורת העצמית המתבכיינת שלה, אבל אז לוקחת תפנית ומציגה את האובססיה של קאסי לאהבה כדיון מעניין ודי מרגש. על הדרך היא גם לוקחת רגע להזכיר למאדי וקאסי כמה החברות שלהן הייתה יפה לפני שהקרב על נייט נכנס לתמונה. אבל בקצב מדוד ובתחכום רב, “אופוריה” מצליחה לזרוע רגעים טעונים שמחייבים אותנו להסתכל על נייט בעיניים אחרות. זה קורה בסצנה המדהימה שבה הוא מתמוטט על הרצפה בעונה הראשונה, וזה קורה בפרק הזה בסצנת החלום.

אופוריה (סדרת טלוויזיה אמריקאית)

סביר להניח שלקסי לא יודעת מה באמת עובר על נייט, והיא בסך הכל בחרה בקלישאת ההומו-אירוטיקה בין גברים בחדרי כושר ומלתחות כי זה מצחיק, ועוקץ את נייט יחסית בעדינות. הסדרה עלתה לשידור ב-16 ביוני 2019.[1][2] בישראל, הסדרה משודרת ב-HOT, yes, וסלקום tv.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן